Патријарх честитао празник припадницима Јеврејске заједнице у Србије
Патријарх српски примио Амбасадора Грчке у Србији
Патријарх српски примио Амбасадора Јапана у Србији
Патријарх српски примио Амбасадора Грузије у Србији
Патријарх српски примио Амбасадора Панаме у Србији
Митрополит Јоаникије богослужио у Цетињском манастиру
Митрополит волоколамски Иларион у посети Будимској епархији
Митрополит Елладської Церкви зазначив, що молитовно підтримує Предстоятеля УПЦ в цей непростий для Православної Церкви час
Патријарх српски Порфирије устоличио Митрополита црногорско-приморског Јоаникија
Предстоятель Української Православної Церкви привітав Митрополита Чорногорсько-Приморського Іоанникія з інтронізацією
Поздравление Святейшего Патриарха Кирилла писателю В.Н. Крупину с 80-летием со дня рождения / Патриарх / Патриархия.ru
Český národní fond kultury a.s.
vydavatel @ ikonapress.info
Pondělí, 20 září, 2021

O nás

Společnost Český národní fond kultury, a.s. byla zapsána 8. června 1994.

Hlavní náplní společnosti byla spolupráce se studiem Barrandov, kde se společnost význačnou měrou zasadila o zájem zahraničních filmových štábů natáčet především v těchto studiích. Společnost se zabývala propagací, reklamou české kultury v zahraničí.

Představitelé společnosti se účastnili mezinárodních akcí v zahraničí včetně filmových a jiných festivalů v ČR ale i ve světě. Společnost se podílela na produkci českého filmu Haliny Pawlovské “Díky za každé nové ráno” s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli.

V roce 2007 společnost přehodnotila své aktivity a zaměřila se na práci s národnostními menšinami žijícími na území ČR a snaží se o pomoc při jejich aktivním zapojení a integraci do veřejného života v ČR formou kulturních a vzdělávacích programů.

Od téhož roku začala společnost spolupracovat s Pravoslavnou církví v českých zemích a na Slovensku, nositelkou původních cyrilometodějských tradic. Spolupodílí se na organizaci a zajištění oficiálních návštěv, setkání, jednání, konferencí, seminářů představitelů církevního a světského života.

Rok 2007 je rokem vydání prvního čísla časopisu IKONA, které původně vyšlo pouze v českém jazyce. Nyní tento časopis vychází v českém a současně i ruském jazyce.

Kromě časopisu společnost vydává knihy, produkuje CD a video, organizuje vystoupení, kulturní prezentace, výstavy i koncerty.

V roce 2012 se společnost stala koproducentem 4 dílného dokumentu ( docu drama ve stylu BBC) a celovečerního filmu CYRIL a METODĚJ, kterou produkuje společně se společností Three broethers, s.r.o.

Cílem společnosti je co největší integrace národnostních menšin žijících na území ČR do české společnosti a jejich seznámení s českou kulturou na základě Cyrilometodějských tradic.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist